PENB - průkaz energetické náročnosti budovy

30.11.2021
PENB - průkaz energetické náročnosti budovy

Dokážeme Vám být plně nápomocni

CO TO PRO VÁS ZNAMENÁ?
• Každá nová budova musí splňovat požadavky na ukazatel průměrného součinitele prostupu tepla, celkové dodané energie a primární neobnovitelné energie.
• V praxi dům s elektrickým podlahový vytápěním má díky vysoké účinnosti a regulovatelnosti topného systému v každé místnosti nejnižší spotřebu energie (stejný dům v porovnání pro uhlí a zemní plyn). Metodika výpočtu dnes znevýhodňuje elektrickou energii koeficentem 2,6 proti uhlí a zemnímu plynu.
• Projektant může navrhnout řešení, kdy je zajištěn komfort teplé podlahy a budova splní požadavky na budovu s téměř nulovou spotřebou energie, přičemž v budově nemusí být instalovaný např. systém nuceného větrání s rekuperací, fotovoltaika, krbová vložka, apod.

JAKÁ ŘEŠENÍ SE NABÍZÍ?
• Spotřeba energie nové budovy musí být v současné době v určeném rozsahu pokryta z obnovitelných zdrojů.
• V praxi pro dům s elektrickým podlahovým vytápěním dnes kompenzujeme navýšení elektrické energie v PENB 2,6x obnovitelnou energií.
• Vhodným návrhem, orientací nové budovy, kvalitní obálkou budovy spolu s kombinací účinných obnovitelných zdrojů lze dosáhnout komfortu teplé podlahy a ušetřit investiční náklady

 

Splnění podmínek nové platné legislativy při použití elektrického podlahového vytápění v novostavbách a rodinných domech je reálné. Výsledné požadavky na konkrétní novostavbu je nutné vyhodnotit pro každý konkrétní případ realizace individuálně.


Jsme připravení vám ihned pomoci s komfortním elektrickým podlahovým vytápěním a poradit s kombinací obnovitelných zdrojů energie při výpočtu energetického průkazu budovy.

 

Možnosti čerpání dotačního příspěvku. Výstavba rodinných domů je z pohledu energetické náročnosti podporována finančními nástroji v rámci dotačního titulu Nová zelená úsporám (NZU).

 

Rádi Vám budeme nápomocni při realizaci Vaši vysněné stavby! Kontaktujte nás ZDE

Leták naleznete ZDE.

 

Novinky

Školení Certified PRO

Kontaktni form